Ekoprodukty

Nosidełko dla niemowlaka – korzyści dla dziecka i rodzica

Nosidełko dla niemowląt Tula Hot Air Balloon

Nosidełko to jeden z najwygodniejszych sposobów transportowania niemowlaka. Dziecku gwarantuje bezpieczeństwo, a rodzicowi wygodę – pod warunkiem, że jest właściwie zaprojektowane, uszyte z wytrzymałego materiału i dopasowane do wieku malucha. Jakie są zalety korzystania z nosidła, od kiedy można go używać i na co zwracać uwagę, decydując się na jego zakup?

Zalety nosidełka dla niemowląt

Najważniejszym atutem nosideł dla niemowląt jest pozostawienie rodzicowi wolnych rąk. Transportując pociechę w ten sposób, możemy poruszać się swobodniej niż prowadząc wózek czy nosząc dziecko na rękach. Niemowlę może być umieszczone w nosidełku podczas spaceru, zakupów, a także w trakcie wypełniania przez mamę czy tatę domowych obowiązków, na przykład odkurzania czy mycia naczyń.

Maluszek noszony w nosidle czuje bliskość rodzica, dzięki czemu czuje się bezpieczny i jest spokojny. Umieszczenie niemowlaka w nosidle jest proste i zajmuje niewiele czasu – w razie potrzeby dziecko można szybko wyciągnąć czy włożyć w transporter.

Inną zaletą nosidła jest komfort – zarówno dziecka, jak i rodzica. Niemowlę przytulone do piersi rodzica ma poczucie bezpieczeństwa, a rodzicowi jest znacznie wygodniej, niż gdyby nosił swoją pociechę na rękach. Dobrze uszyte nosidło dopasowuje się do kształtu ciała i nie wżyna w ramiona ani nie powoduje bólu kręgosłupa.

Od jakiego wieku można stosować nosidła?

W przypadku nosidełka dla niemowląt bardzo ważny jest wiek dziecka. Większość modeli przeznaczonych jest dla dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć i utrzymać główkę – umieszczając w nich noworodka, narażamy go na niebezpieczeństwo w postaci przykrych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli chcemy transportować w nosidle dziecko zaraz po narodzinach, musimy wybrać specjalne, dostosowane do jego potrzeb nosidełko dla niemowlaka. To musi posiadać specjalną wkładkę (jak np. nosidła marki Tula) i posiadać odpowiednie atesty, które zagwarantują, że nadaje się ono dla bardzo małego dziecka.

Wkładka dla niemowlaka do nosidełka Tula Infant Insert

Na co zwrócić uwagę, wybierając nosidło dla niemowlaka?

Jeśli nosidło ma być komfortowe dla dziecka i rodzina, musi być dobrej jakości. Warto stawiać na nosidła dla niemowlaka pochodzące od sprawdzonych producentów, takich jak Tula czy LennyLamb. Produkty tych firm wykonane są z wysokiej jakości tkanin i solidną klamrę, które bez problemu wytrzymają ciężar nawet 20-kilogramowego dziecka.

Tula i LennyLamb zwracają uwagę także na ergonomiczność – nie wżynają się w ramiona, dopasowują do kształtu ciała, nie przyczyniając się do wad postawy. Wybierając nosidełko dla niemowlaka wysokiej klasy, zapewnimy sobie wygodę i będziemy mieli pewność, że nasze dziecko jest bezpieczne.