Pieluchowe porady

Pranie wielorazowych pieluch

Pranie Wielorazowych Pieluch

Wielu rodziców stojących przed zakupem pieluszek zastanawia się, jak wygląda pranie wielorazowych pieluch. Do wielu z nich dociera mit, iż jest ono uciążliwe i czasochłonne. Na szczęście jest to nieprawda i zarzuty te są odpierane. Nie ma mowy o gotowaniu, prasowaniu, jak dajmy na to w pieluchach tetrowych. Nowa era wielorazowych pieluch to wygoda dla Ciebie, jak i dziecka!

Pranie wielorazowych pieluch

Wielorazowe pieluchy tuż po przebraniu na czysty egzemplarz powinny wylądować w wiaderku lub woreczku na brudne i zużyte pieluszki. Zawartość zrzucamy do toalety i spłukujemy jej powierzchnię wodą – najlepiej chłodną. W ten oto sposób wstępnie oczyściliśmy pieluchę, dzięki czemu plamy na niej nie zostaną utrwalone. Pranie wielorazowych pieluch nie wymaga wcześniejszego namaczania!

Jak prać wielorazowe pieluchy?

Wybierając ekologiczne produkty starajmy się o nie zadbać również w sposób zgodny z naturą. Warto odrzucić zwykłe proszki do prania, które często alergizują i podrażniają skórę dziecka. Co więcej konopne materiały, z których powstają wielorazowe pieluch mogłyby zostać uszkodzone. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się ekologiczny proszek do prania Bio-D. Są to bezpieczne dla skóry dziecka produkty, które nie powodują uczulenia. Ekologiczny proszek do prania możesz również stosować w przypadku ubranek, czy innych dziecięcych tekstyliów.

Na samym początku prania wielorazowych pieluch ustawiamy na pralce temperaturę. Dla tego typu materiałów najlepsza będzie temperatura między 40, a 60 stopni Celsjusza. Materiały takie, jak chociażby poliester TPU, z którego wykonany jest otulacz nie powinien być odwirowywany przy wielkiej szybkości obrotów – w tym przypadku wybieramy 800 obrotów na minutę. W trakcie prania wielorazowych pieluszek z pewnością przyda się dodatek antybakteryjny Nappy Fresh pomagający w zwalczaniu bakterii i dający 100% pewności, iż wszelkie niepożądane “osobniki” zostały pokonane. Do każdego prania wielorazowych pieluch dodaj łyżkę stołową – w zupełności wystarczy.

Jeśli chcesz zakupić pieluchy wielorazowe najlepszych firm sprawdź sklep Amedu: https://amedu.pl/c/eko-pieluchy

Wielorazowe pieluchy pranie – Czy musimy je gotować i prasować?

Takie informacje często są podawane, lecz na szczęście to kompletna nieprawda. Gotowanie i prasowanie wielorazowych pieluch jest niepotrzebne! Gotowanie jest często poruszane z bakteriami colli, lecz one giną w temperaturze 60-stopni! Z dodatkiem detergentu wystarczy 25 minut prania, by się ich pozbyć. Z dodatkiem antybakteryjnym Nappy Fresh wystarczy, że pranie wielorazowych pieluch wykonasz w 40-stopniach. Nie musisz więc obawiać się wyższymi rachunkami za energię elektryczną, czy złym wpływem temperatury na materiał wielorazowej pieluchy. Zapomnij również o prasowaniu wielorazowych pieluch, bowiem ono mogłoby mocno zaburzyć jej chłonność, a na dodatek uszkodzić delikatny materiał!

Poznaj opinie o wielorazowych pieluchach i dowiedz się, dlaczego są tak chętnie wybierane!